همه رکوردهای دو بازی مراکش - پرتغال و فرانسه - انگلیس

همه رکوردهای دو بازی مراکش – پرتغال و فرانسه – انگلیس

تیم ملی مراکش شگفتی‌سازی در جام جهانی را به حد اعلای خود رساند و یکی دیگر از مدعیان قهرمانی را بعد از اسپانیا و بلژیک کنار زد و حالا در نیمه نهایی قرار دارد؛ جایی که هرگز تصورش را نمی‌کردیم.

به گزارش فوتبال به نقل از ایسنا، یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ با اولین صعود یک تیم آفریقایی به نیمه نهایی جام جهانی همراه شد و مدافع عنوان قهرمانی برای دومین بار متوالی به نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کرد. مراکش با شکست دادن پرتغال با نتیجه یک بر صفر به اولین تیم آفریقایی تبدیل شد که به نیمه نهایی صعود می‌کند و به کار رونالدو در این جام پایان بخشید. در آخر شب نیز فرانسه با نتیجه ۲ بر یک انگلیس را با نمایشی که شایسته قهرمان دوره گذشته بود، از دور خارج کرد.

مراکش یک – پرتغال یک

۱

مراکش اولین تیم آفریقایی است که به مرحله نیمه نهایی جام جهانی صعود کرد.

۶

مراکش به ششمین بازی بدون شکست خود در جام جهانی دست یافت که این بهترین رکورد یک تیم آفریقایی است.

صفر

مراکش تاکنون در این رقابت‌ها گلی را از بازیکنان رقیب دریافت نکرده است. تنها گلی که مراکش در این بازی‌ها خورده، مربوط به گل به‌خودی بازیکن این تیم در دیدار با کانادا است.

صفر

کریستیانو رونالدو در همه هشت دیدار خود در مراحل حذفی جام‌های جهانی ناکام بوده و نتوانسته گلی را به ثمر برساند. او ۵۷۰ دقیقه در مراحل حذفی بازی کرده و ۲۷ بار هم شوت زده است.

همه رکوردهای دو بازی مراکش - پرتغال و فرانسه - انگلیس

۲

هشت گل رونالدو در جام جهانی دومین عملکرد برتر توسط بازیکنی است که تا به حال نتوانسته در مراحل حذفی گلزنی کند. (همراه با آدمیر و اسکار میگوئز). فقط گرژگورژ لاتو با ۱۰ گل زده بالاتر از رونالدو است.

۲

یوسف النصیری به دومین بازیکن مراکشی تبدیل شده که در چندین بازی از یک جام جهانی گلزنی می‌کند (بعد از عبدالجلیل حدا در ۱۹۹۸). هم‌چنین گل النصیری با ضربه سر به پرتغال، دومین گل با ضربه سر در تاریخ فوتبال مراکش در جام جهانی است. اولین گل را هم نصیری در سال ۲۰۱۸ با ضربه سر وارد دروازه اسپانیا کرد.

۳

یاسین بونو اولین دروازه‌بان آفریقایی است که در یک دوره جام جهانی موفق به ثبت سه بازی بدون گل خورده می‌شود.

۴۱

سفیان آمرابات تاکنون ۴۱ بار مالکیت توپ را در جام جهانی ۲۰۲۲ به دست آورده که بیش‌تر از هر بازیکن دیگری است.

فرانسه ۲ – انگلیس یک

۱

فرانسه اولین قهرمان جام جهانی است که می‌تواند بعد از ۲۴ سال به نیمه نهایی این مسابقات در دوره بعد دست یابد (آخرین بار برزیل توانسته بود به عنوان قهرمان دوره گذشته به نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۹۸ صعود کند).

۷

انگلیس در حالی از جام جهانی خارج شد که تاکنون هفت بار در مرحله یک چهارم نهایی از این رقابت‌ها کنار رفته و از این حیث رکورددار است.

۲۷

آنتوان گریزمان تاکنون ۲۷ بار در تیم ملی فرانسه پاس گل ثبت کرده است که در ۵۰ سال گذشته بیش‌تر از هر بازیکن دیگری است. تیری آنری و زیدان ۲۶ پاس گل ثبت کرده‌اند.

۴

پاس گل گریزمان چهارمین پاس گل او در جام‌ جهانی بود که بیش‌تر از هر بازیکن فرانسوی دیگری از جام جهانی ۱۹۶۶ (که اطلاعات به ثبت رسیده) است.

۴

الیور ژیرو در حالی برای چهارمین بار گل برتری تیمش در جام جهانی را به ثمر رساند که او را به رتبه سوم بهترین فرانسوی در جام های جهانی از این حیث رساند.

۵۳

هری کین و وین رونی با ۵۳ گل ملی به طور مشترک صاحب عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال مردان انگلیس هستند.

۴

گل هری کین در این مسابقات چهارمین گل او از روی نقطه پنالتی در جام‌های جهانی بود که او را با راب روسزنبرینک، گابریل باتیستوتا و اوزه‌بیو برای بیش‌ترین گل از روی پنالتی برابر کرد.

۱۱

رکورد دیگر هری کین مربوط به یازدهمین بازی این مهاجم در جام جهانی به عنوان کاپیتان بود که یک آمار جدید در فوتبال انگلیس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *