• مدیرعامل دن فریدکین
  • سرمربی فعلی ژوزه مورینیو

1927

سال تاسیس

14

تعداد قهرمانی ها

آاس رم

فوتبال،باشگاه فوتبال آ.اس. رم یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال ملقب به جالوروسی که در سری آ ایتالیا است و در شهر رم در کشور ایتالیا قرار دارد. این باشگاه در سال ۱۹۲۷ بنا نهاده شد. آ. اس. رم به جز فصل ۵۱–۱۹۵۰، همواره در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا حضور داشته‌است.

رم ۳ بار فاتح سری آ شده‌است؛ آن‌ها موفق شده‌اند در فصل ۴۲–۱۹۴۱، ۸۳–۱۹۸۲ و ۰۱–۲۰۰۰ قهرمان این رقابت‌ها شوند. آن‌ها هم‌چنین ۹ بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایتالیا و ۲ بار قهرمان سوپر جام فوتبال ایتالیا شده‌اند. در رقابت‌های اروپایی، آ. اس. رم موفق به قهرمانی در اینتر-سیتیز فیرز کاپ و نایب قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا ۸۴–۱۹۸۳ و نایب قهرمانی در جام یوفا ۹۱–۱۹۹۰ و همچنین در اولین دوره جام کنفرانس اروپا در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ قهرمان شده‌ است.

پانزده بازیکن تیم آ. اس. رم هنگامی که در عضویت این تیم بوده‌اند، موفق به قهرمانی در جام جهانی فوتبال شده‌اند؛ رودی فولر (۱۹۹۰)، کافو (۲۰۰۲)، دنیله د روسی (۲۰۰۶) و فرانچسکو توتی (۲۰۰۶) از جمله این بازیکنان هستند. از سال ۱۹۵۳، رم بازی‌های خانگی‌اش را در ورزشگاه المپیک رم برگزار می‌کند؛ ورزشگاهی که رقیب همشهری آن‌ها لاتزیو نیز از آن استفاده می‌کند؛ این ورزشگاه با ظرفیت ۷۲٬۰۰۰ نفر، دومین ورزشگاه بزرگ ایتالیا به حساب می‌آید؛ تنها ورزشگاه سن سیرو گنجایش بیشتری نسبت به این ورزشگاه دارد.

لباس خانگی این تیم از رنگ‌های ارغوانی امپراتوری و طلایی تشکیل شده‌است؛ که برگرفته از لقب این تیم «جالوروسی» به معنای زرد و قرمزها می‌باشد.

سری آ

۲۰۰۱ و ۱۹۸۳ و ۱۹۴۲
3

جام حذفی

۱۹۶۴، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰، ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۶، ۱۹۹۱، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸
9

سوپر جام

۲۰۰۱ و ۲۰۰۷
2

کیت اول آاس رم ۲۰۲2

اخبار باشگاه

۰۶ مرداد
فوتبال

ببینید | سنگ‌تمام هواداران برای خرید جدید | استقبال بی‌نظیر از ستاره فوتبال خبرساز شد

ببینید | سنگ‌تمام هواداران برای خرید جدید | استقبال بی‌نظیر از ستاره فوتبال خبرساز شد طرفداران تیم...