• سرمربی فعلی جان پیرو گاسپرینی

1907

سال تاسیس

آتالانتا

فوتبال،باشگاه فوتبال آتالانتا  یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در سری آ است که در شهر برگامو در کشور ایتالیا قرار دارد.

این باشگاه در سال ۱۹۰۷ توسط چند دانشجوی سوئیسی بنا نهاده شد. لباس اول تیم آتالانتا، پیراهنی شامل خطوط عمودی آبی و مشکی به همراه شورت و جوراب مشکی است. ورزشگاه خانگی این تیم، ورزشگاه آتلتی آتزوری د ایتالیا نام دارد که ۲۱٬۳۰۰ نفر گنجایش دارد.

 با ۵۸ دوره حضور در سری آ، ۲۸ دوره حضور در سری بی و یک دوره حضور در سری سی.

آتالانتا موفق به قهرمانی در جام حذفی ایتالیا سال ۱۹۶۳ و صعود به نیمه نهایی جام برندگان جام اروپا ۱۹۸۸ شده‌است؛ آن هم در زمانی که در سری بی حضور داشته‌است؛ این بهترین عملکرد یک باشگاه در یک رقابت اروپایی است در حالی‌که در سطح اول رقابت‌های کشورش حضور ندارد

آتالانتا پنج بار به فینال جام حذفی رسیده که تنها یکبار آنرا فتح کرده و چهار دیدار دیگر را واگذار کرده هم‌چنین در چهار دوره از رقابت‌های لیگ اروپا (که پیش‌تر با نام جام یوفا شناخته می‌شد) حضور داشته‌است و در فصل ۹۱–۱۹۹۰ به جمع هشت تیم پایانی راه یافته‌است.

آتالانتا پس از قرارگیری در رتبه سوم سری آ ۱۹–۲۰۱۸، برای نخستین بار در تاریخ باشگاه به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت؛ رتبه سوم سری آ، بهترین جایگاه این تیم در پایان یک فصل سری آ در تاریخ باشگاه است. حضور مجدد آتالانتا در سری آ، پس از قهرمانی آن‌ها در رقابت‌های سری بی فصل ۱۱–۲۰۱۰ به وقوع پیوست.

کیت اول آتالانتا ۲۰۲2