• کنفدراسیون یوفا (اروپا)
  • سرمربی فعلی هانس دیتر فلیک
  • کاپیتان مانوئل نویر
  • یشترین بازی ملی لوتار ماتئوس (۱۵۰)
  • بیشترین گل ملی میروسلاو کلوزه (۷۱)

1900

سال تاسیس

8

تعداد قهرمانی ها

آلمان

فوتبال،تیم ملی فوتبال آلمان (به آلمانی: Deutsche Fußballnationalmannschaft) تیم فوتبالی است که از سال ۱۹۰۸ ، نمایندهٔ کشور آلمان در مسابقات بین‌المللی است.این تیم تحت کنترل فدراسیون فوتبال آلمان (Deutscher Fußball-Bund) است که در سال ۱۹۰۰ تأسیس شده‌ است .  در سال ۱۹۴۹ ، آلمان به دو تیم آلمان غربی و آلمان شرقی تقسیم شد که هردو توسط فیفا به رسمیت شناخته شدند تا سال ۱۹۹۰ که دوباره باهم متحد شدند . رکورد های این دو تیم، با هم ادغام شده‌است .

آلمان پس از برزیل دومین تیم ملی موفق فوتبال در دنیاست . آن‌ ها چهار بار قهرمان جام جهانی فوتبال (۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰، ۲۰۱۴) و سه بار قهرمان جام ملت‌ های اروپا ( ۱۹۷۲ ، ۱۹۸۰ ، ۱۹۹۶ ) شده‌ اند .آن‌ ها همچنین دارای چهار نایب‌قهرمانی در جام جهانی ، سه نایب‌ قهرمانی در جام ملت‌ های اروپا ، چهار مقام سومی در جام جهانی، سه مقام سومی در جام ملت‌های اروپا و یک رتبه چهارم در جام جهانی هستند .

آلمان شرقی در سال ۱۹۷۶ قهرمان المپیک نیز شد . علاوه بر این ، آلمان‌ ها در این رقابت‌ ها به دو

مقام نایب‌ قهرمانی ، سه مقام سومی و یک رتبه چهارمی دست یافتند .

از دیگر افتخارات آلمانی‌ها می‌ توان به قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ ها ۲۰۱۷ و یک مقام سومی در این مسابقات اشاره کرد .

آلمان تنها کشوری است که هم در رده مردان هم در رده زنان در جام جهانی فوتبال به مقام قهرمانی رسیده‌ است . همچنین تنها کشور اروپایی ( در دنیا به همراه برزیل ) است که به تمام جام‌های جهانی که اجازه حضور در آن‌ ها را داشته ، راه یافته‌ است . سرمربی فعلی این تیم ، هانسی فلیک است .

جام جهانی فوتبال

۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰، ۲۰۱۴
4

جام ملت‌ های اروپا

۱۹۷۲ ، ۱۹۸۰ ، ۱۹۹۶
3

جام کنفدراسیون‌ ها

۲۰۱۷
1

کیت اول آلمان ۲۰۲۳

لباس پلیری دوم آلمان 2023