• مدیرعامل رافائل آلکورتا
  • مالک آیتور الیزگی
  • سرمربی فعلی ارنستو والورده

1898

سال تاسیس

34

تعداد قهرمانی ها

اتلتیک بیلبائو

فوتبال،باشگاه اتلتیک که با نام اتلتیک بیلبائو شناخته می‌شود، باشگاه فوتبالی است که در منطقهٔ بیلبائو در بیسکای، واقع در ایالت باسک اسپانیا فعالیت می‌کند. نام این باشگاه Athletic Club است که عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای ‘باشگاه ورزشی’ می‌باشد. این باشگاه از سال ۱۹۲۸ در دسته اول فوتبال اسپانیا، موسوم به لالیگا، شرکت کرده‌است، و در این سال‌ها ۸ بار موفق به قهرمانی در این رقابت‌ها شده‌است و از این حیث بعد از رئال مادرید و بارسلونا و اتلتیکو مادرید چهارمین تیم پرافتخار محسوب می‌شود. آن‌ها همچنین با ۲۳ عنوان قهرمانی در کوپا دل ری، موفق‌ترین تیم این رقابت‌ها بعد از بارسلونا می‌باشند.همچنین ۳ بار قهرمان سوپر جام اسپانیا شده‌اند. اتلتیک بیلبائو سومین تیم پرافتخار اسپانیا می‌باشد. باشگاه همچنین دارای تیم زنان نیز می‌باشد، که ۵ بار موفق به کسب قهرمانی در لیگ دسته اول اسپانیا شده‌است. باشگاه آتلتیک بیلبائو در سال ۱۸۹۸ توسط گروهی از بازرگانان محلی شکل گرفت.

شهرت اتلتیک بیلبائو به دلیل سیاست پرورش و استفاده از بازیکنان جوان باسکی، و نیز به خدمت گرفتن بازیکنان اهل باسک از تیم‌های دیگر مانند جوزبا اتچه بریا یا ژاوی مارتینز است. این باشگاه تنها با بازیکنانی قرارداد حرفه‌ای امضا می‌کند که متعلق به یکی از هفت استان منطقهٔ باسک باشند.اگرچه در سال‌های اخیر بازیکنانی در تیم دیده شده‌اند که متولد مناطقی خارج، اما نزدیک به باسک هستند. این سیاست، تحسین‌ها و البته انتقادهایی را هم به همراه داشته‌است. باشگاه به دلیل توجه به بازیکنان بومی و ایجاد حس وفاداری نسبت به تیم مورد تحسین واقع شده‌است. از طرف دیگر، اتلتیک بیلبائو به همراه بارسلونا، رئال مادرید و اوساسونا جزء چهار باشگاه اسپانیایی است که به عنوان بنگاهی ورزشی محسوب نمی‌شوند، بنابراین صاحبان آن‌ها شرکاء و سهام داران آن هستند. باشگاه اتلتیک بیلبائو همراه با رئال مادرید و بارسلونا یکی از سه تیمی است که از هنگام تأسیس هیچ‌گاه از لیگ برتر اسپانیا لالیگا به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌اند.

لالیگا

۳۰–۱۹۲۹، ۳۱–۱۹۳۰، ۳۴–۱۹۳۳، ۳۶–۱۹۳۵، ۴۳–۱۹۴۲، ۵۶–۱۹۵۵، ۸۳–۱۹۸۲، ۸۴–۱۹۸۳
8

کوپا دل ری

۱۹۰۲، ۱۹۰۳، ۱۹۰۴، ۱۹۱۰، ۱۹۱۱، ۱۹۱۴، ۱۹۱۵، ۱۹۱۶، ۱۹۲۱، ۱۹۲۳، ۱۹۳۰، ۱۹۳۱، ۱۹۳۲، ۱۹۳۳، ۱۹۴۳، ۱۹۴۴، ۱۹۴۵، ۱۹۵۰، ۱۹۵۵، ۱۹۵۶، ۱۹۵۸، ۱۹۶۹، ۱۹۷۳، ۱۹۸۴
23

سوپرکاپ اسپانیا

۱۹۸۵٬۲۰۱۶٬۲۰۲۱
3

کیت اول اتلتیک بیلبائو ۲۰۲2