• کنفدراسیون کنفدراسیون فوتبال آسیا (آسیا)
  • سرمربی فعلی گراهام آرنولد
  • کاپیتان مارک میلیگان
  • بیشترین بازی ملی مارک شوارزر (۱۰۹)
  • بیشترین گل ملی تیم کیهیل (۵۰)

1904

سال تاسیس

5

تعداد قهرمانی ها

استرالیا

فوتبال،تیم ملی فوتبال استرالیا، که به عنوان نماینده استرالیا در مسابقه‌های فوتبال بین‌المللی به میدان می‌رود، به وسیله فدراسیون فوتبال استرالیا اداره می‌شود. این تیم اکنون عضوی از کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌باشد و هم‌اکنون عضو منطقه‌ای فدراسیون فوتبال انجمن ملل آسیای جنوب شرقی است.

این تیم همچنین در مرحله نهایی جام جهانی در سال‌های ۱۹۷۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ حضور داشته‌است و در جام جهانی ۲۰۰۶ که به میزبانی آلمان برگزار شد و با قهرمانی ایتالیا به‌پایان رسید توانست بعد از برزیل به عنوان تیم دوم به یک شانزدهم حذفی صعود کند و کرواسی و ژاپن به ترتیب به مقام سوم و چهارم گروه بسنده کردند استرالیا در یک شانزدهم با نتیجه یک بر صفر مغلوب ایتالیا شد این تنها صعود استرالیا از مرحله گروهی جام جهانی در پنج دوره حضور خود (۱۹۷۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰، ۲۰۱۴، ۲۰۱۸،۲۰۲۲) می‌باشد.

تاریخچه

نخستین تیم ملی استرالیا در سال ۱۹۲۲ برای انجام بازی در نیوزیلند تشکیل شد. تا ۲۵ سال پس از آن تیم‌های ملی فوتبال استرالیا، نیوزیلند، چین و آفریقای جنوبی رقیب یکدیگر بودند تا این که با گسترش سفر ارزان هوایی استرالیا رقیب‌های خود را افزایش داد.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵

تیم ملی استرالیا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ که به میزبانی کشورشان برگزار شد توانست با شکست دادن کره جنوبی در فینال به مقام قهرمانی برسد.

جام ملت‌های آسیا

2015
1

جام ملت‌های اقیانوسیه

۱۹۸۰، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴
4

کیت اول استرالیا ۲۰۲2

لباس پلیری دوم استرالیا 2022