• سرمربی فعلی سینیشا میهایلوویچ

1909

سال تاسیس

بولونیا

فوتبال،باشگاه فوتبال بولونیا که معمولاً با نام بولونیا شناخته می‌شود، یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال ایتالیایی از شهر بولونیای امیلیا-رومانیا است، که در سری آ، برترین سطح از فوتبال ایتالیا رقابت می‌کند. در سال ۱۹۰۹ تأسیس شد. این باشگاه تاکنون ۷ بار قهرمانی در سری آ، ۲ قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و یک قهرمانی در جام اینترتوتو را به دست آورده‌است.

بولونیا در سال ۱۹۰۹ تأسیس شد و از اعضای مؤسس سری آ بود و بسیاری از قهرمانی‌های لیگ خود را در اواخر دهه ۱۹۳۰ به دست آورد. پس از آن، دوران درخشان بولونیا در لیگ پایان یافت، تا آنکه در سال ۱۹۶۴ توانستند آخرین عنوان لیگ خود را تا به امروز کسب کنند. دو عنوان قهرمانی کوپا ایتالیا را در دهه ۱۹۷۰ به دست آوردند، و باقی قرن بیستم را در سقوط به سقوط بجنگند. بولونیا چندین بار در اوایل دهه ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ به دلیل سوء مدیریت مالی تغییر مالکیت داد و پس از آن دوره، تحت عنوان کنسرسیومی کانادایی به رهبری جوی ساپوتو به ثبات رسید.

بولونیا، تجربه ۷۳ فصل حضور را در سری آ دارد که از این جهت، نهمین باشگاه برتر در تاریخ فوتبال ایتالیاست. از سال ۱۹۲۷، ورزشگاه رناتو دلارا خانهٔ این باشگاه بوده که دهمین ورزشگاه بزرگ از نظر ظرفیت در سری آ است.

سری آ

۱۹۲۴–۲۵, ۱۹۲۸–۲۹, ۱۹۳۵–۳۶, ۱۹۳۶–۳۷, ۱۹۳۸–۳۹, ۱۹۴۰–۴۱, ۱۹۶۳–۶۴
7

جام حذفی

۱۹۶۹–۷۰, ۱۹۷۳–۷۴
2

کیت اول بولونیا ۲۰۲2