• مالک گروه بین‌المللی کینگ پاور
  • سرمربی فعلی برندان راجرز

1884

سال تاسیس

7

تعداد قهرمانی ها

لسترسیتی

فوتبال،باشگاه فوتبال لستر سیتی (به انگلیسی: .Leicester City F.C)، یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر انگلستان است که در شهر لستر، انگلیس قرار دارد.

باشگاه لستر سیتی در سال ۱۸۸۴ تأسیس شده‌است. لسترسیتی در فصل ۲۰۱۴–۲۰۱۵ به لیگ برتر صعود کرد و در فصل ۲۰۱۵–۲۰۱۶ برای اولین بار، قهرمان لیگ جزیره شد.

تاریخچه

این باشگاه فوتبال در آغاز توسط گروهی از پسران مدرسه وایگستون به عنوان «لسترفوس» تشکیل شد و سپس این باشگاه در سال ۱۸۹۰ به اتحادیه فوتبال انگلستان پیوست.در سال ۱۸۹۱ زمانی که این باشگاه به خیابان فیلبرت نقل مکان کرد، در پنج زمین گوناگون دیگر از جمله «ویکتوریا پارک» واقع در جنوب شرق بخش مرکزی این شهر به بازی می‌پرداخت. این باشگاه در فصل ۰۸-۱۹۰۷ پس از به دست آوردن رتبه دوم در لیگ دسته دوم توانست به بالاترین سطح فوتبال آن زمان انگلیس یعنی «دسته اول» صعود کند هر چند که در نهایت این تیم یک سال بعد به لیگ دسته دو سقوط کرد که بدترین نتیجه این تیم در آن سال شکست ۱۲–۰ در برابر تیم ناتینگهام فارست بود.زمانی که لیگ فوتبال در سال ۱۹۱۹ پس از پایان جنگ جهانی اول دوباره از سر گرفته شد، به دلیل مشکلات مالی نام باشگاه به نام امروزی آن تغییر یافت که پس از تغییر نام به لستر سیتی در دهه بیستم میلادی تحت مربیگری «پیتر هاج» توانست نه تنها به سطح اول فوتبال انگلیس بازگردد بلکه به موفقیت‌های قابل توجه نظیر قهرمانی در لیگ دسته دوم فصل ۱۹۲۴–۲۵ و ایستادن در رتبه دوم لیگ دسته اول فصل ۱۹۲۸–۲۹ پس از شفیلد ونزدی دست یابد.لستر سیتی در سال ۱۹۴۹ توانست به بازی پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان(FA CUP) راه یابد که در نهایت آن پیکار را ۳–۱ به ولورهمپتون واندرز واگذار کرد.

جام حذفی

۲۰۲۱-۲۰۲۰
1

جام اتحادیه

۱۹۶۴- ۱۹۹۷- ۲۰۰۰
3

لیگ برتر

۲۰۱۶-۲۰۱۵
1

کیت اول لسترسیتی ۲۰۲2