• مدیرعامل آندره‌آ رادریتزانی
  • مالک آندره‌آ رادریتزانی (۵۶٪)، ۴۹ارز اینترپرایزرز (۴۴٪)
  • سرمربی فعلی جسی مارش

1919

سال تاسیس

لیدز

فوتبال،باشگاه فوتبال لیدز یونایتد (به انگلیسی: Leeds United Football Club) یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر انگلستان است که در شهر لیدز انگلستان قرار دارد. این باشگاه در سال ۱۹۱۹ و به دنبال انحلال اجباری تیم لیدز سیتی به دلیل پرداخت‌های غیرقانونی به بازیکنان، بنا نهاده شد. ورزشگاه خانگی این تیم الاند رود نام دارد که ۳۷٬۸۹۰ نفر گنجایش دارد.

لیدز در بازی‌های خانگی، از لباس‌های یک دست سفید استفاده می‌کند؛ نماد باشگاه، رز سفید منطقه یورک است. لیدز رقابت سنتی و جدی را با تیم‌های منچستر یونایتد، چلسی و میلوال دارد؛ هم‌چنین با تیم‌های هادرزفیلد تاون، برادفورد سیتی و شفیلد ونزدی نیز رقابت محلی و دیرینه‌ای را دارد.

لیدز یونایتد موفق به کسب سه عنوان قهرمانی لیگ انگلیس، یک قهرمانی جام حذفی، یک قهرمانی جام اتحادیه، دو قهرمانی جام خیریه و دو قهرمانی اینتر-سیتیز فیرز کاپ شده‌است؛ این تیم هم‌چنین سابقه صعود به فینال جام باشگاه‌های اروپا ۱۹۷۵ را در کارنامه دارد؛ جایی که در مقابل بایرن مونیخ شکست خورد و از قهرمانی بازماند؛ آن‌ها هم‌چنین در سال ۲۰۰۱، به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند. لیدز یونایتد هم‌چنین نایب قهرمانی جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۷۳ را نیز در کارنامه دارد. بخش اعظم افتخارات باشگاه تحت هدایت دان ریوی و در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ صورت گرفت.

جام حذفی

۱۹۷۲
1

جام اتحادیه

۱۹۶۸
1

جام خیریه

۱۹۶۹، ۱۹۹۲
2

کیت اول لیدز ۲۰۲2