• مدیرعامل اوانجلوس ماریناکیس ، سوکراتس کومیناکیس
  • سرمربی فعلی ‌استیو کوپر

1865

سال تاسیس

10

تعداد قهرمانی ها

ناتینگهام فارست

فوتبال،ناتینگهام فارست (به انگلیسی: Nottingham Forest FC) یک تیم فوتبال حرفه‌ای انگلیسی مستقر در شهر ناتینگهام است که در سال ۱۸۶۵ تأسیس شده‌است. دوران طلایی ناتینگهام فارست در بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۰ بود که با سرمربی‌گری برایان کلاف، این تیم توانست ۷ جام مختلف کسب کند که مهم‌ترین آن‌ها ۲ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ بود.این تیم در حال حاضر دارای ۱۱ قهرمانی است و در لیگ چمپیونشیپ انگلستان بازی می‌کند.نخستین بازیکن ایرانی که در ناتینگهام فارست بازی می‌کرد اشکان دژاگه بود و کریم انصاری فرد دومین بازیکن ایرانی که در ناتینگهام فارست بازی می‌کرد و این تیم در حال حاضر به پریمیر لیگ صعود کرده و به دنبال مذاکره با مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو میباشند.

ماجرای شگفتی سازی ناتینگهام فارست

ناتینگهام فارست در فصل ۵۷–۱۹۵۶ با کسب مقام دوم لیگ دسته دوم به سطح اول فوتبال انگلیس رسید اما به غیر از یک مقام نایب قهرمانی همیشه برای ماندن می‌جنگید و معمولا از تیم‌های فانوس بدست انگلیس بود و سرانجام هم در سال ۷۳–۱۹۷۲ سقوط کرد.

برایان کلاف بدترین روزهای خود را می‌گذراند با پیشنهاد دستیار خود پیتر تیلور تصمیم می‌گیرند به سراغ یک تیم دسته دومی بروند تا هم مدتی از حاشیه ها دور باشند و هم تیم را از پایه با افکار خود بسازند به همین دليل پیشنهاد مربی گری این تیم را میپذیرند. آنها موفق می‌شوند بعد از ولورهمپتون و چلسی سومین سهمیه دسته اول را به نام‌ ناتینگهام فارست ثبت کنند. و در اتفاقی نادر و عجیب در همان سال اول قهرمان انگلیس شوند اما این پایان کار نبود. ناتینگهام فارست بعد از قهرمانی در انگلیس و راهیابی به رقابت‌ های جام باشگاه‌های اروپا ۷۹–۱۹۷۸ در میان بهت همگان در اولین سال حضور خود قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند تا صاحب رکوردی بی همتا شوند که دیگر توسط هیچ تیمی تکرار نشد. ناتینگهام فارست جام باشگاه‌های اروپا ۸۰–۱۹۷۹ را هم با قهرمانی به پایان برد. این تیم بعد از آن دیگر موفق نشد بزرگی کند و بعد از مدتی به چمپیونشیپ سقوط کرد.

این باشگاه بعد از حدود ۲۳ سال در ۲۹ مه ۲۰۲۲ به لیگ برتر فوتبال انگلستان صعود کرد.

جام حذفی

۱۸۹۷-۹۸ ، ۱۹۵۸-۵۹
2

جام اتحادیه

۱۹۷۷-۷۸ ، ۱۹۷۸-۷۹، ۱۹۸۸-۸۹ ، ۱۹۸۹-۹۰
4

جام خیریه

۱۹۷۸
1

لیگ برتر

۱۹۷۷-۷۸
1

لیگ قهرمانان اروپا

۱۹۷۸-۷۹ ،۱۹۷۹-۸۰
1

کیت اول ناتینگهام فارست ۲۰۲2